نتایج جستجو برای عبارت :

آیات اولیه سوره بقره، ایمان به چه امری را لازم شمرده است؟

سوره بقره، بزرگترین سوره قرآن کریم. این سوره ۲۸۶ آیه دارد و از سوره‌های طِوال است و تقریبا ۲/۵ جزء از کل قرآن را در برمی‌گیرد. آیة الکرسی، آیه قبله، و بلندتر.اسفند کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد
تفسیر آیه 94 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع اگر راست می گویید آرزوى مرگ كنید، آمادگى براى مرگ نشانه‏ى ايمان واقعى و صادقانه
http://gharaatiتمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
قرآن كریم نسخه هدایت بخش انسان ها است هر كه به این كتاب الهی عمل كند نجات می یابد و الا در گمراهی و ضلالت باقی می ماند قرآن كتاب داستان و تاریخ و جغرافیا و ریاضی و … نیست بلكه كتاب هدایت می باشد كه فرمود : «هدی للناس» (۱) كتاب هدایت توده مردم می باشد . اگر در جایی از قرآن داستانی نقل شده است به خاطر هدایت گری مردم بوده است و الا هدف قرآن داستان سرایی نبوده است . در قرآن نام بیست و شش پیامبر ذكر شده است (۲) به همین مناسبت داستان بعضی از پیامب
زمان مورد نیاز مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

اهمیت و جایگاه نماز به عنوان وظیفه الهی در آيات متعدد قرآن کریم مطرح شده است. در ابتدا به آيات نماز در سوره بقره پرداخته، سپس به طرح سایر آيات در سوره های دیگر قرآن با عناوین رابطه نماز و ولایت ؛ نماز و مؤمنان و نماز و انبیا، می پردازیم. در مجموع 52 آیه از آيات الهی قرآن درباره نماز است.

«اَلَذین یُومِنُونَ بِالغَیْبِ وَ یُقیمُونَ الصَلوةَ وِ مِمّا رَزَقْناهُم یُنفِقُون»

«کسانی که به جهان غیب ايمان
زمان مورد نیاز مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

اهمیت و جایگاه نماز به عنوان وظیفه الهی در آيات متعدد قرآن کریم مطرح شده است. در ابتدا به آيات نماز در سوره بقره پرداخته، سپس به طرح سایر آيات در سوره های دیگر قرآن با عناوین رابطه نماز و ولایت ؛ نماز و مؤمنان و نماز و انبیا، می پردازیم. در مجموع 52 آیه از آيات الهی قرآن درباره نماز است.

«اَلَذین یُومِنُونَ بِالغَیْبِ وَ یُقیمُونَ الصَلوةَ وِ مِمّا رَزَقْناهُم یُنفِقُون»

«کسانی که به جهان غیب ايمان
 
سوالات و جواب سوالات درس هایی از قرآن 28 دی 96
با سلام.از ابتدای برنامه درس هایی از قرآن سال 96 وبلاگ دریکساز پاسخنامه سوالات را در اینترنت منتشر نموده است و مفتخریم که تا کنون جواب های ارائه شده توسط گروه آموزشی دریکساز صد در صد صحیح بوده است این هفته نیز همچون هفته های پیشین پاسخنامه و سوالات درس هایی از قرآن سال 96 را برای شما اماده نموده ایم دانلود سوالات و جواب سوالات درس هایی از قرآن این هفته-سال 96 12170     سوالات و پاسخنامه سوالات بر
 
سوالات و جواب سوالات درس هایی از قرآن 28 دی 96
با سلام.از ابتدای برنامه درس هایی از قرآن سال 96 وبلاگ دریکساز پاسخنامه سوالات را در اینترنت منتشر نموده است و مفتخریم که تا کنون جواب های ارائه شده توسط گروه آموزشی دریکساز صد در صد صحیح بوده است این هفته نیز همچون هفته های پیشین پاسخنامه و سوالات درس هایی از قرآن سال 96 را برای شما اماده نموده ایم دانلود سوالات و جواب سوالات درس هایی از قرآن این هفته-سال 96 12170     سوالات و پاسخنامه سوالات بر
تفسیر آیه 84 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع میثاق بنی اسرائیل درباره‏ی احترام به خون مردم‏، علاقه به وطن، یک حقّ فطری و سلب این حقّ، ظلم آش.جاوید کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 63 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع، کوه طور در بالای سر یهود، تهدید برای سرکوب کردن روحیه های لجوج یک وسیله تربیتی، توجه جدی به کتا.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
1 - بکشید در راه خدا که خدا  به گفتار و کردار خلق شنوا و داناست. ( قرآن . سوره بقره . 244) 2 - شما ای اهل ايمان کافران را بکشید و با آنان کارزار کنید تا خدا آنان را بدست شما عذاب کند و خوار گرداند. (قرآن . سوره توبه . 14)  3 - آنان در دین شما تمسخر و طعن زنند ، آنان را بکشید  که انان را سوگند استواری نیست ، تا از ترس شمشیر از طعن زدن به اسلام بس کنند. ( قرآن . سوره توبه . 12) 4 - و مرد و زن را به سزاى آنچه كرده‏ اند دستشان را به عنوان كیفرى از جانب خدا ببرید و خد
تفسیر آیه 261 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع انفاق، انفاق سبب رشد و تکامل وجودی خود انسان‏، جدا نبودن اقتصاد و ت و . از اخلاق در اسلا.نرگس کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 60 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع طلب آب کردن حضرت موسی(ع) از خداوند برای قومش، انبیاء در فکر تأمین نیازهای مادی مردم هم هستند، قو.نیلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 256 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع معنای «لا اکراه فی الدین»، جدا بودن راه حق از باطل، چنگ زدن به ریسمان الهی، عدم سازش اسلام با ا.نرگس کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 256 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع معنای «لا اکراه فی الدین»، جدا بودن راه حق از باطل، چنگ زدن به ریسمان الهی، عدم سازش اسلام با ا.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 161-163 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع اصرار بر كفر و در حال كفر مردن سبب دورى ابدى انسان را از رحمت الهى‏، تخفیف كیفر یا تأخیر آن.رها کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 246 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع لزوم توجه مسلمانان به تاریخ بنی اسراییل، درخواست بنی اسراییل از پیامبرشان برای تعیین فرمانده نظ.زحل کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 72 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع هر کس به گناه دیگران راضی باشد در گناه آنان شریک است، خداوند آنچه را شما پنهان می داشتید، آشکار .تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 260 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع معاد، معاد جسمانی، نمایش یکی از راههای بیان معارف، زنده شدن پرندگان برای رسیدن حضرت ابراهیم به .زحل کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 89 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع یهودیان منتظر پیامبر با آمدن قرآن کافر شدند، شناخت و علم به تنهایی کافی نیست
http://gharaati.ir/.نیلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره بقرهسلام عزیزان برای اشنایی با معنی و تفسیر بزرگترین سوره قران بقره تفسیر اقای قرائتی را به شما پیشنهاد میکنم ومطمئنم بعداز خواندن ان به رازهای سوره بقره پی میبرید با تشکر از انتخاب شما .دریافت فایلدانلود برای شما
تفسیر آیه 249 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع جدا کردن نیروهای رزمی از تماشاچیان یکی از وظایف فرمانده نظامی‏، لزوم انقلابی ماندن، ریزش ها و ر.زحل کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 90 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع حسادت علّت کفر یهودیان به پیامبر اسلام صلی اللَّه علیه و آله‏، بدترین معاملات آن است که انسان هس.نیلا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 58 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع دستور خداوند به بنی اسراییل برای ورود به بیت المقدس، تأمین معاش مردم مقدم بر فرمان به عبادت
http.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 282 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع بزرگترین آیه قرآن، نحوه‏ی تنظیم اسناد تجاری‏، لزوم مشخص بودن زمان وام، لزوم نوشتن دین به عدالت،.نرگس کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر آیه 30 سوره بقره توسط حجت الاسلام محسن قرائتی با موضوع خلیفه خدا در زمین، انتصاب خلیفه و جانشین به دست خداوند، محدود بودن علم فرشتگان و عادل بودن خلبفه.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
 پاداش نیکی به پدر
 
نیکی به پدر و  مادر ، پاداش خاصی در نزد خداوند دارد. بعبارتی کسی که به پدر و مادر خود نیکی می کند در واقع بنوعی با خداوند جهان آفرین معامله می کند. تا حدی  که در روایات داریم که حتی نگاه محبت آمیز به سیمای پدر و مادر ، در نزد خداوند دارای پاداش و ثواب بسیار است.
 
در همین رابطه میخواهم توجه شما را به داستانی جلب کنم که در واقع ریشه و منبع اصلی آن در سوره مبارکه بقره می باشد. آيات 67 تا 71 سوره بقره به این داستان اشا
اولین روش خواندن نماز آيات: بعد از نیت و تکبیرة الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود و باز سر از رکوع بردارد و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود و سپس سر از رکوع بردارد و همین طور ادامه دهد تا یک رکعت پنج رکوعى که قبل از هر رکوعى حمد و سوره خوانده است انجام دهد.
 
سپس به سجده رفته و دو سجده نماید و بعد براى رکعت دوم قیام کند و مانند رکعت اول انجام دهد و دو سجده را بجا آورد
سوره مبارکه فاتحه ؛ در زمان خاص اگر کسی بخواند ، خداوند او را به آرزوی مادی و معنوی می رساند ، از بسیاری از بلایا  و مصائب نجات می یابد و اگر بر آب خوانده شود و مریض آن را بخورد به اذن خداوند شفا می یابد و اگر کسی موقع خواب 7 بار بخواند به غیر از مرگ از همه چیز محافظت می شود .
   سوره مبارکه بقره ؛ اگر کسی به خواندن این سوره مداومت داشته باشد از هر گونه
سحر و جادو و نظر بد در امان باشد .
 سوره مبارکه آل عمران ؛ هر کسی این سوره را بخ
تفسیر نور سوره المسد-لهب -کامل آيات 1 یک الی 5 پنجتفسیر قطره ای نور سوره المسد- لهب -آيات 1-5 یک تا پنج توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی***سوره ۱۱1:.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره النصر -آيات یک1 الی 3سهتفسیر قطره ای نور سوره النصر -آيات 1 یک الی 3 سه توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی**سوره ۱۱0: النصر - جزء ۳۰ *.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره الماعون -آيات یک1 الی 7 هفتتفسیر قطره ای نور سوره الماعون -آيات 1 یک الی 7 هفت توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی**سوره 107: الماعون .تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره الکوثر -آيات یک1 الی 3 سهتفسیر قطره ای نور سوره الکوثر -آيات 1 یک الی 3 سه توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی**سوره 108: الکوثر - جزء.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره الکافرون -آيات یک1 الی 6ششتفسیر قطره ای نور سوره الکافرون -آيات 1 یک الی 6 شش توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی**سوره 109: الکافرون .تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
تفسیر نور سوره الفیل -آيات یک1 الی 5 پنجتفسیر قطره ای نور سوره الفیل -آيات 1 یک الی 5 پنج توسط حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی**سوره 105: الفیل - جزء ۳.تمشک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سایت تخصصی بازی و سرگرمی پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان پرتال سلامت اشتهارد ندانمکاری دانلود رایگان 2 دنیای تازه شيرخند(گمچ) پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان آگهی استخدامو نیازمندی ها تک آشپز